Kosovo bolje od Sjeverne Irske, Srbija slavila u Švedskoj

Podijelite:

Srbija je upisala šesti bod u novoj sezoni Lige nacija, posle trijumfa nad Slovenijom i poraza od Norveške.

Ovo je, ujedno, prva pobjeda “orlova” nad Švedskom u prvom zvaničnom međusobnom susretu, a donio ju je Luka Jović drugim golom u dvije utakmice.

Fudbaleri Srbije pobijedili su Švedsku na gostovanju rezultatom 1:0 u trećem kolu Grupe 4 Lige B Lige nacija.

Izabranici Dragana Stojkovića su se osvajanjem nova tri boda učvrstili na drugom mjestu Grupe 4, iza Norvežana koji imaju bod više.

Jović je pobjedosnosi gol dao nakon kornera u sudijskoj nadnoknadi prvog poluvremena. Korner je izveo Tadić, lopta je došla do Joviću koji, iako okružen četvoricom, pronalazi prostor za udarac i postiže gol.

U drugom meču te grupe Norveška i Slovenija su u Oslu odigrali neriješeno 0:0.

Slovenija je od 63. minuta igrala sa igračem manje, pošto je crveni karton dobio Miha Blažič.

Na tabeli Grupe 4 vodi Norveška sa sedam bodova, Srbija je druga sa bodom manje, treća je Švedska sa tri, dok je Slovenija posljednja sa bodom.

Fudbaleri Španije pobijedili su večeras u gostima Švajcarsku sa 1:0, u meču trećeg kola Grupe 2 Divizije A Lige nacija.

Strijelac jedinog gola za Španiju bio je Pablo Sarabija u 13. minutu.

U istoj grupi, Portugal je na svom terenu pobijedio Češku sa 2:0.

Golove za Portugal postigli su Žoao Kanselo u 33. i Gonsalo Guadeš u 38. minutu.

Portugal je prvi u grupi sa sedam bodova, Španija je druga sa pet, Češka treća sa četiri, dok je Švajcarska na posljednjem, četvrtom mjestu bez osvojenog boda.

U narednom kolu, Portugal će gostovati Švajcarskoj, dok će Španija dočekati Češku.

Fudbaleri Grčke pobijedili su večeras na svom terenu Kipar sa 3:0, u meču trećeg kola Grupe 2 Divizije C Lige nacija.

Strijelci za Grčku bili su Anastasios Bakasetas u osmom, Vangelis Pavlidis u 20. i Dimitrios Limnios u 48. minutu.

U istoj grupi, Kosovo je kao domaćin savladalo Sjevernu Irsku sa 3:2.

Golove za Kosovo su postigli Vedat Murići iz penala u devetom i 52. i Zimer Bitići u 19. minutu.

Strijelci za Sjevernu Irsku bili su Šejn Leveri u 45. i Danijel Balard u 83. minutu.

Grčka je prva u grupi sa devet bodova, Kosovo drugo sa šest, a Sjeverna Irska i Kipar na trećem i četvrtom mjestu sa po jednim bodom.

U narednom kolu, Grčka će dočekati Kosovo, a Sjeverna Irska će ugostiti Kipar.

Fudbaleri Gruzije pobijedili su večeras u gostima Sjevernu Makedoniju sa 3:0, u meču trećeg kola Grupe 4 Divizije C Lige nacija.

Strijelci za Gruziju bili su Budu Zivzivadze u 52, Kviča Kvaratškelija u 62. i Djiordji Tsitaišvili u 84. minutu.

U istoj grupi, Gibraltar i Bugarska su na Gibraltaru odigrali neriješeno 1:1.

Povela je Bugarska golom Georgi Minčeva u prvom minutu nadoknade poluvremena, da bi Gibraltar stigao do izjednačenja u 66. minutu golom Lijama Vokera iz penala.

Gruzija je prva u grupi sa devet bodova, Sjeverna Makedonija druga sa četiri, Bugarska treća sa dva, a Gibraltar je na posljednjem, četvrtom mjestu sa jednim bodom.

U narednom kolu, Gruzija će dočekati Bugarsku, dok će Sjeverna Makedonija ugostiti Gibraltar.

Fudbaleri Estonije pobijedili su večeras u gostima Maltu sa 2:1, u meču drugog kola Grupe 2 Divizije D Lige nacija.

Povela je Estonija golom Konstantina Vasiljeva u 21. minutu, da bi Malta izjednačila autogolom Karla Hejna u 56. minutu.

Pobedu Estoniji donio je Henri Anier golom u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

Estonija je zabilježila dvije pobjede, dok je Malta upisala po jednu pobjedu i poraz.