Sjajni Međedović izborio učešće na Rolan Garosu!

Podijelite:

Sandžački teniser Hamad Međedović plasirao se danas u glavni žrijeb Rolan Garos, Otvorenog prvenstva Francuske u Parizu.

Novopazarac je u finalu kvalifikacija za nastup na Rolan Garosu, posle sat i 43 minuta igre, pobjedio Holanđanina Jespera de Jonga sa 2:1 u setovima (0:6, 6:2, 6:2).

Neobjašnjivo je Međedović prvi set izgubio sa nulom uz tri pretrpljena brejka.

Probudio se Hamad i odmah napravio brejk na startu drugog seta, a zatim je dodao još jedan u sedmom gemu i uveo duel u treći set.

I u odlučujućem setu je Međedović napravio dva brejka, u trećem i sedmom gemu. U dva seta koja je dobio, Međedović rivalu nije dozvolio čak ni priliku za brejk.

Međedović, koji je 168. na ATP listi, slavio je protiv 195. igrača sveta za sat i 40 minuta, pa će debitovati na grend slem turnirima.

Rolan Garos, drugi gren slem turnir u sezoni, igra se na šljaci, a počinje u nedelju, 28. maja.