Predsjednik Bošnjačkog nacionalnog vijeća dr. Fuad Baćićanin u intervjuu za BiR televiziju govorio je o diskriminaciji Bošnjaka, zastupljenosti u državnim institucijama, stanju na Državnom univerzitetu u Novom Pazaru, zaštiti Rogozne i odnosu države prema bošnjačkoj zajednici.