Ibrahimović prvi na Bokeškom polumaratonu, oborio lični rekord

Podijelite:

Novopazarski atletičari Besim Ibrahimović i Edin Mahmutović osvojili su prva mjesta, dok Eldin Hujević bio drugi na Bokeškom polumaratonu.

Na takmičenju održanom u nedjelju Ibrahimović je u kategoriji atletičara starijih od 60 godina oborio i lični rekord. On je stazu od 21,1 kilometara pretrčao za 1:28:01. Drugi je bio Nikola Vukčević iz Crne Gore, a treći Ivan Gerasimenko iz Ukrajine. U generalnom plasmanu Ibrahimović je, među 1200 učesnika iz 26 zemalja, zauzeo 35 mjesto.

Pobjednik 2. Bokeškog maratona bio je Kenijac Bernard Vambua. On je stazu od Tivta do Kotora istrčao za sat i tri minuta.

Polumaraton je održan u organizaciji Triatlon kluba Kotor, najvećeg triatlon kluba u Boki Kotorskoj i jednog od najvećih u Crnoj Gori.